محمدرضا جوان آراسته

محمدرضا جوان آراسته

مدرس دوره‌های نویسندگی

درباره استاد:

اوایل دهه ۸۰ نویسندگی را شروع کردم و در کنار اساتید مختلف که به‌نام و صاحب کتاب و جلسات خوب هستند نویسندگی را آموختم و بعد کارگاه‌های مختلف حضوری و غیر حضوری داشتم، از سال ۹۶ تلاش کردم که فعالیت‌های ادبی و هنری خود را در فضای مجازی و در قالب کلاس‌های غیر حضوری متمرکز کنم. کتاب کربلا به روایت دیگر از نوشته‌های من است و در سایت‌ها و مجلات متعدد یادداشت‌ها، روایت‌ها و داستان‌هایی از من منتشر شده است

آدرس ایمیل

javan@mabna.shop

صفحه اینستاگرام

https://www.instagram.com/mrarasteh

تلگرام

@mrarasteh

بیوگرافی

«سال ۸۱ وارد حوزه شدم و با راهنمایی یک استاد در همان سال‌های اول رویکرد تبلیغی پیدا کردم. در همین سال‌ها در کنار تحصیلات حوزوی با ادبیات آشنا شدم و به صورت تخصصی داستان نویسی را پیگیری کردم و سر کلاس نویسنده‌های شناخته‌شده و موفقی نشستم. از سال چهارم حوزه تبلیغ را شروع کردم و از همان ابتدا برای تبلیغ به دبیرستان‌ها می‌رفتم. قم، اصفهان، شیراز و تهران شهرهایی بودند که سال‌ها برای تبلیغ به مدرسه‌های آن‌ها می‌رفتم.»

«تبلیغ در مدارس همچنان یکی از اولویت‌ها و علاقه‌های جدی من است. از سال گذشته با همکاری یکی از دبیرستان‌های قم، کار متمرکز تدریس را شروع کردم. البته من رسما دبیر نیستم و استخدام آموزش و پرورش نشدم. با این حال سال گذشته سه کلاس داشتم و امسال هشت کلاس و از پایه ۹ تا ۱۱ را درس می‌دادم؛ درس دینی و درس نگارش. در کلاس‌های نگارش تاکید من روی نگارش خلاق بچه‌ها است، تمرین و ایده سازی‌های خلاق برای علاقه‌مند کردن بچه‌ها به نوشتن.»

«درس دادن و تدریس از علاقه‌های من است و شاید تبلیغ در مدارس ریشه در همین علاقه داشته باشد. به جز مدارس من سال‌ها داستان نویسی هم درس دادم و برای طلبه‌ها کلاس آموزش تبلیغ هم برگزار کرده‌ام. فکر می‌کنم لذت آموزش را نتونم با چیز دیگری عوض کنم.»

«من داستان‌نویسی را خیلی جدی دنبال کردم و نتیجه‌اش این بود که یک سال سردبیر مجله اینترنتی فرهنگی هنری فیروزه بودم و تقریبا چهار سال، مدیرگروه داستان مدرسه اسلامی هنر قم و بیش از ۱۰ دوره تدریس داستان نویسی در حوزه هنری و مراکز آموزشی دیگر برگزار کرده‌ام، همچنین حالا هم یک دوره مجازی دارم برکزار می‌کنم.»

دوره های ارائه شده توسط این مدرس