0

همه‌ی ما داستان‌های زیادی شنیده‌ایم.
اما این داستان اصلی‌ترین قصه‌ی عالم است.

1

داستانی که همه‌ی ما شخصیت‌های اصلی آن هستیم:
روایت انسان

2

داستان یک تقابل و جنگ ۷۵۰۰ ساله...

3

جنگی برای تصاحب «جانشینی خدا» روی زمین.

4

این داستان با خلقت آدم آغاز شده و هنوز به پایان نرسیده؛

5

در روایت انسان روایت‌گر این داستانیم.

6

شما در این روایت، چه نقشی را انتخاب می‌کنید؟
در کدام طرف این تقابل خواهید ایستاد؟

Previous slide
Next slide

فرصت ثبت‌نام با 25% تخفیف فقط تا 12 اردیبهشت 1403

اطلاعات دوره

بستر برگزاری دوره

پیامرسان ایتا یا تلگرام (آفلاین)

زمان برگزاری دوره

۲۲ اردیبهشت تا ۳۰ تیر ۱۴۰۳

تعداد جلسات هر فصل

۲۵ تا ۳۰ جلسه (۱۲ تا ۱۸ ساعت)

زمان انتشار جلسات

شنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها (دوشنبه و چهارشنبه برای فصل دوم)

می‌خوای روایت انسان رو بیشتر بشناسی؟

فصل‌های دوره

این دوره‌ها پیش‌نیاز یکدیگرند و باید آنها را به ترتیب بگذرانید.

  27 جلسه
آفلاین
پیش‌نیاز: ندارد

می‌دانی چرا شیطان، مقابل خدا ایستاد؟ شیطان می‌خواست نقش اول «پروژه خدا» باشد؛ اما خدا «تو» را برای این کار انتخاب کرد! در فصل اول، از نقش مهم انسان در «پروژه خدا» شگفت‌زده خواهی شد!

320,000 تومان

  24 جلسه
آفلاین
پیش‌نیاز: فصل اول

دین یک مقوله شخصی و برای داخل مسجد است؟ یا باید در همه جامعه اقامه شود؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید با روایت جذاب «اقامه دین» توسط حضرت ابراهیم(ع)، همراه شوی!

320,000 تومان

  33 جلسه
آفلاین
پیش‌نیاز: فصل دوم

همه ما این خبر را در قرآن خواندیم که «خدا مستضعفان را امام جامعه قرار می‌دهد»؛ اما باید روایت نجات بنی‌اسرائیل را از سلطه قدرتمند فرعون بشنوی تا این سنت الهی را با قلبت باور کنی!

320,000 تومان

  24 جلسه
آفلاین
پیش‌نیاز: فصل سوم

فرعون خودش را خدای عالم می‌دانست! حالا تصور می‌کنید که حکومت موسی(ع) و بنی‌اسرائیل را در ارض مقدس تحمل می‌کند؟ فصل چهارم، قصه امروز ماست: مواجهه بنی‌اسرائیل با فتنه «تحریم فرعون»!

320,000 تومان

  28 جلسه
آفلاین
پیش‌نیاز: فصل چهارم

ما سقف رویاهامان کوتاه است؛ انگار خدا حکومت سلیمان(ع) را پیش‌روی ما گذاشته تا قدری، رویای حکومت صالحان در وجودمان زنده شود؛ «ملک عظیم» را بشنویم تا «عجل لولیک الفرج»‌مان واقعی‌تر شود.

320,000 تومان

  28 جلسه
آفلاین
پیش‌نیاز: فصل پنجم

صبر خدا بی‌اندازه است؛ اما بنی‌اسرائیل چه مسیری را طی کردند که برای همیشه مسئولیت اقامه دین ازشان گرفته شد؟ تنها گذاشتن مسیح(ع)، برای بنی‌اسرائیل گران تمام خواهد شد.

320,000 تومان

استاد دوره

حجت‌الاسلام محمدامین نخعی

مدرس و مدیر پژوهش دوره روایت انسان

دغدغه اصلی‌اش تربیت است. و در روایت انسان به دنبال ایجاد احساس هویت ایمانی در نسل‌های مختلف است.
دغدغه اصلی‌اش تربیت است و در روایت انسان به دنبال ایجاد احساس هویت ایمانی در نسل‌های مختلف است. ایده‌ی اصلی این دوره متعلق به استاد نخعی است؛ صدایی هم که در جلسات روایت انسان می‌شنوید صدای اوست.

اثرگذاران بر نگاه تمدنی استاد نخعی

رهبر انقلاب اسلامی، آیت‌الله خامنه‌ای
آیت‌الله محمدمهدی میرباقری
حجت‌الاسلام محسن قنبریان

تحصیلات و فعالیت‌ها:

طلبه‌ی سطح خارج فقه حوزه علمیه
مـدرک کارشناسـی ارشـد فـلسـفه و عرفان (موسسه‌ی آموزشی پژوهشی امام خمینی)
عضویـت در میز تعـلیم و تـربیـت مـرکـــز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی
عضویت در فرهنگستان علوم اسلامی

روایت انسانی

253 شهرستان ایران و 12 کشور جهان

منابع محتوایی روایت انسان

شاید برخی از شما تصور کنید که ما در روایت انسان یک کتاب بزرگ مرجع داریم که همه اطلاعات در آن گردآوری شده است؛ و هر جلسه هم استاد نخعی این کتاب را باز می‌کند و شروع به ضبط جلسات می‌کند :) در حالی که هر جلسه روایت انسان، پس از بررسی منابع مختلف و مباحثه اعضای تیم پژوهش روایت انسان، تهیه می‌شود. مهمترین منبع محتوایی روایت انسان، قرآن کریم و روایات معتبر است؛ پس از این، منابع مختلف تاریخی و تاریخ تمدنی در تولید دوره روایت انسان موردبررسی قرار می‌گیرند.

تیم پژوهشی روایت انسان

علم و هنر پژوهش در روایت انسان

«آقای نخعی پشت میکروفون می‌نشیند؛ دکمه دستگاه ضبط صوت را فشار می‌دهد و شروع می‌کند به ضبط یک جلسه روایت انسان». شاید تصور کنید که این فرایند، همه چیزی است که برای آماده شدن یک جلسه روایت انسان مورد نیاز است؛ اما در اصل، این اتفاق، فقط بخشی از فرایند تولید دوره روایت انسان است؛ قبل از رسیدن به این مرحله، یک تیم 5 نفره منابع مختلف را بررسی می‌کنند؛ سپس در مباحثات پژوهشی متعدد محتوای خام یک جلسه آماده می‌شود؛ حالا وقت تبدیل این محتوا، به یک روایت منسجم و البته جذاب است. پس از طی این مراحل، شرایط برای ضبط یک جلسه فراهم می‌شود.
اما هنوز نقطه پایان کار فرا نرسیده؛ پس از تدوین صوت، تهیه فایل نقشه ذهنی جلسه، آماده‌سازی فایل خلاصه و منابع، یک جلسه کامل آماده انتشار خواهد شد. این فرایند علمی و دقیق، به همت اعضای دپارتمان روایت انسان انجام می‌شود.

پرسش‌های شما

این دوره به شما کمک می‌کند تا نگرش‌تان به دنیا، هستی و ماموریت انسان در این دنیا رشد پیدا کند؛ بنابراین تمام ابعاد زندگی شما را تحت تاثیر خواهد داد.

اینکه بدانیم روایت دین و اسلام از انسان چیست، مربوط به همه ما می‌شود؛ و محدود به قشر خاصی نیست. بنابراین همه افراد می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

خیر. تاریخ بر اساس مشاهدات و گزارشات انسانی است. اما در این دوره بسیاری از محتواها بر اساس منابع وحی است. همچنین این دوره به دوران آینده نیز خواهد پرداخت.

دوره روایت انسان، نگاه دین اسلام را به هویت انسان و جایگاه او در دنیا را بررسی می‌کند؛ و محتوای این دوره با 10 سال پژوهش در منابعی همچون آیات قرآن، احادیث و منابع تاریخ تمدنی تولید شده است.

خیر. مخاطب این دوره بزرگسالان هستند.

خیر. این دوره برای همه افراد بزرگسال با تحصیلات متنوع قابل استفاده است.

این دوره به صورت آفلاین و در شبکه‌های اجتماعی ایتا یا تلگرام برگزار می‌شود؛ و جلسات به مرور و طبق تقویم آموزشی در کانال‌های آموزشی منتشر می‌شوند.

هر فصل از روایت انسان در مدت زمان حدودی 12 هفته یا 3 ماه برگزار خواهد شد.

در صورت ثبت‌نام با یک گروه 10 تا 14 نفره، 45 هزارتومان؛ با یک گروه 15 تا 19 نفره، 55 هزارتومان، و با یک گروه 20 نفره و بیشتر، 65 هزارتومان تخفیف دریافت خواهید کرد؛ این تخفیف مخصوص هر کدام از اعضای گروه است.

خیر. این دوره تنها مخصوص کسانی که در آن ثبت نام کرده باشند.

تا کنون 6 فصل از دوره روایت انسان منتشر شده است. اما این تنها بخش آغازین این دوره است. و روایت انسان حتی دوران بعد از ظهور را نیز روایت خواهد کرد.

هر فصل روایت انسان بین 24 تا 33 جلسه است.

جلسات روایت انسان معمولا 30 دقیقه‌ای هستند.

320,000 تومان

320,000 تومان

21 پاسخ

 1. بنظرم روايت انسان دست رو نقطه مهمی گذاشته: هويت انسان! همون فطرت الهی كه خداوند در آيه ٣٠ روم اشاره می‌کنه! و به تبع اون پايه‌ريزی ساخت تمدن نوين اسلامی ان‌شاءالله.

 2. دوره روایت انسان ، صرفا روایت تاریخ نبود.
  این دوره علاوه بر روایت تاریخ انبیا، برگرفته از معارف فلسفی و عرفانی دین اسلام بود و حتی تاثیرات اخلاقی نیز داشت اما با بیان ساده و عامیانه، به طوری که گوش دادن به این محتوا برای هر فردی قابل توصیه هست.

  1. چنان بینا شدم به جهان هستی که گویا قبلا کور مادر زاد بودم.خدا خواست و با این مجموعه اشنا و روشن شدم.

 3. ویژگی مهم روایت انسان اعتیادآور بودن اون هست ،😊
  اما گذشته از شوخی به نظرم روایت انسان یه نظم تاریخی و تحلیلی به همه آموزه های دینی ما می ده ،نظمی که در اون به روشنی هر کسی می تونه نقش و هدف از آفرینش خودش رو به خوبی درک کنه .
  سپاسگزارم آقای نخعی

 4. به نظرم. روایت انسان خیلی عالی گذشته انسان رو بیان کرده بود و تا حدودی علت خلق انسان رو عقلی گفته بود
  کاش قیمت‌ها ارزون باشه که همه استفاده کنم
  البته اعتراف کنم نسبت به چیزی که یاد میگیری اصلأ ارزشی نداره

  ولی مردم ندارن
  در کل خیلی ممنون و سپاسگزارم
  روایت انسان عالی بود انشالله قسمت‌های بعدی هم عالی بیان شده باشن

 5. من دوره های زیادی شرکت کردم رشته ی خودم هم الهیات بوده ولی در روایت انسان نکاتی گفته میشه و بخش هایی از مطالب مغفول مانده ی تاریخ زندگانی بشر روشن و واضح به مخاطب نشان داده میشه که بسیاری از گره های ذهن انسان رو باز می کنه و دنیای جدیدی رو ارائه میده.

 6. سلام. در بزنگاهی از زندگی‌، خدا روایت انسان را سر راه من قرار داد و بعد از ثبت نام و شنیدن جلسه اول فهمیدم این دوره، گمشده‌ی باور و اعتقاد من بود که خدا انقدر زیبا به من هدیه داد. الان فصل۶ هستم و آرزوی شنیدن فصل ۷ رو دارم. برای تمام اعضای تیم روایت انسان و مبنا که در تهیه و ارائه این دوره زحمت می‌کشند آرزوی عاقبت به خیری و سعادت و سلامتی دارم.

 7. همیشه نگاه من به زندگی و خودم یک چیزی شبیه به روایت انسان بود اما انگار بلدش نبودم و همیشه عطش داشتم و در هر زمینه حس خوبی نداشتم تا اینکه روایت انسان بهم گفت که اینه نهایت علم اینه نهایت ریشه اینه چهارچوب اینه واقعیت و زندگیم جهت پیدا کرد درواقع زندگیم عجین شدن در رنگ خدایی رو نشونم داد من یک راوی روایت انسان شدم و در شهرم چندین روایت انسانی به وجود اومد و رسالت خودم رو پیدا کردم هم برای خودم هم برای همه بی نهایت خداروشکر میکنم بابت استاد نخعی که من رو به خودم آشنا کرد و من رو گذاشت سر جایی که باید باشم و سالها گمش کرده بود و او چقدر خوب من رو میشناخت و من چقدر خودم رو نشناختم

 8. آقا چرا ما رو تشنه گذاشتید.
  فصل هفتم کی منتشر میشه ان شاالله؟

  روایت انسان برای من حکم یه نقشه راه رو داره که کمک می کنه به جای درگیری در جزئیات حوادث، صف آرایی ها و نقشه کلان حوادث رو درک کنیم و نقش خودمون رو در اونها درست بفهمیم و با اراده محکم تری اونها رو اجرا کنیم. سر بزنگاه ها اشتباه نبینیم، اشتباه تحلیل نکنیم، اشتباه انتخاب نکنیم و برای انتخاب و ادامه راه درست استقامت کنیم.

 9. روایت انسان تاکید داره که بشریت همیشه بر سر دوراهی انتخاب راه حق و باطل بوده و هر چه در تاریخ پیش می‌رویم تشخیص این دو از هم سخت تر میشه و پیروی از اولیاء الهی تنها راه تشخیص این دو راه از هم بوده و هست

 10. به نام نور هستی بخش
  سلام‌و عرض ادب
  من عاشق روایت انسانم.با این که قبلا خیلی مطالعه داشتم ولی متوجه شدم خیلی چیزا رو نمی دونستم. هر چی شناخت آدم بیشتر می شه ، به خداوند و اهل بیت ع و انبیاء عزیز که همه واقعا در این مسیر پرافتخار و نورانی خون دل ها خوردند و زحمت ها کشیدند ، ارادت ،نزدیکی ، محبت و اطاعت بیشتر می شه.ان شاءالله

 11. در حال حاضر من رسیدم به فصل ششم روایت انسان و واقعا این دوره به شدت جذاب، گیرا و راه گشاست. وقتی قرآن میخونم دیگه خیلی قبل و بعد داستان زندگی پیامبرا میاد تو ذهنم. وقتی نهج البلاغه میخونم همین طور. یه زوایه دید جدیدی به آدم میده که تو هر شرایط زندگی باشی انگیزه و انرژیت مضاعف میشه. خداقوت به همه ی گروه روایت انسان. توفیقاتتون روز افزون باشه ان شا الله.

 12. بنده فقط ۲ صوت رایگان رو گوش دادم و هنوز عضو باشگاه روایت انسان نشدم اما با همون دو صوت کلی تحیر کردم !!!

  و اون لحظه ک حاج آقا گفتن خداوند انسان رو ب این دلیل و…آفرید و ب خودش گفت فتبارک الله احسن الخالقین اشک از چشمانم فرو ریخت …

  1. سلام خداقوت
   خیلی خوشحالم که باتیم قوی روایت انسان اشناشدم وخیلی ناراحتم که وسط راه رهاشدم تافصل شش بدون وقفه ادامه دادم ولی حیف که فصل 7 هنوز آماده نشده خیلی خیلی بهم ریخته ام چون شنبه وسه شنبه سرساعت 10 برنامه ام گوش دادن به روایت انسان بود فصل شش ازبقیه فصل هامتمایزتربود ازاول تااخربوی حسین ع می‌دادهرصوتش یک روضه ی عالمانه بود خیلی لذت بردم یک با ررفتم کربلا ولی بافصل شش تشنه کربلا شدم التماس دعا

 13. دوره خیلی کاربردی و مورد نیاز برای مادران تا پاسخگوی سوالات مذهبی کودکانشان،معلمان، دانشجویان و همه و همه افراد جامعه. انشاءالله ترجمه به زبان انگلیسی و عربی هم بشه. خدا قوت به آقای نخعی و تیم فعال رویت انسانی ها. موفق باشید.

 14. شگفت زده شدم
  من دانش اموخته مدارس سمپاد(تیزهوشان) هستم و یه ارشد مهندسی و یه ارشد مدیریت دارم…
  تمام سال‌های تحصیلم یک طرف، روایت انسان یک طرف!
  عزیزان
  قطعا هر دوره ای نواقصی هم داره.خصوصا که منابع محدود باشه ولی کلیت موضوع این هست که مدرسه مبنا با رویکردی نوین، به موضوعی پرداخته که گم شده هر انسانی هست. به وحی اعتماد کنید و از این دوره لذت ببرید و باقی زندگی رو با نگاهی جامع تر و عالی تر ، در مسیر رشد بگذرونید😊

 15. سلام
  همیشه فکر میکردم کاش ما هم مثل اهل کتاب بیان دنباله دار و منسجمی از اتفاقاتی که در کتاب آسمانی مون گفته شده میداشتیم،
  روایت انسان این ایده رو محقق کرد!
  یک روایت به سبک Bible, از زبان تشیع 😍👌🏻🤍

 16. اگر تمام کتب تعلیمات دینی و تاریخ از مدارس جمع می شدند، و فقط روایت انسان تدریس می‌شد،
  فکر میکنم در نهایت با یک نسل توحیدی رو به رو بودیم.
  چون روایت انسان قصه ی دنیا رو از اول ه اول برات درست تعریف میکنه
  با روایت انسان متوجه میشی تو دنیا چه خبر هست و بوده!

 17. سلام من دانشجوی ترم ششم هستم. حدود ۲ سالی هست که با روایت انسان هستم. فرمایش استاد کاملا درسته، شما پس از روایت انسان دیگه انسان سابق نمیشید. ترم هدی روایت انسان به معنای واقعی عقل انسان رو زیاد میکنه.
  لحظه شماری میکنم که دوران آقارسول الله و اهل بیت شروع بشه.
  بر خودم واجب میدونم از استاد نخعی نهایت تشکر رو داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

320,000 تومان

320,000 تومان

320,000 تومان

320,000 تومان

320,000 تومان

320,000 تومان