پایان سفرهای ناتمام

حُرّه عین | _«وقتی آقای رئیسی قوه قضاییه بود باهاش برخورد داشتم.» گوش‌هایم تیز شد که کجا، چطور و چرا با او برخورد داشته و ته ماجرا چه شده؟! بدون اینکه من و حاج‌آقا چیزی بپرسیم خودش از بای بسم‌الله توضیح داد. با نامزدش سفر مشهد بودند. به‌خاطر پرونده‌ای که برایش ساختند مجبور می‌شود ۱۸ بار از قم تا مشهد برود، برای رسیدگی به پرونده.

راننده اسنپ یک مرد سبیل‌کلفت بود با صورت سه تیغ و پیراهن آستین‌کوتاهی که در تاریک و روشنی ۹ شب سرخابی می‌دیدمش. مثل بیش‌تر راننده اسنپ‌ها که خوب بلدند سر حرف را باز کنند با گفتن: «ببخشید جناب طول کشید خیلی شلوغ بود» شروع کرد. بعد از تبادل اطلاعات اخباری با همسرم در مورد علت شلوغی، راننده رسید به: «وقتی آقای رئیسی قوه قضاییه بود باهاش برخورد داشتم.» گوش‌هایم تیز شد که کجا، چطور و چرا با او برخورد داشته و ته ماجرا چه شده؟! اما بدون اینکه من و حاج‌آقا چیزی بپرسیم، خودش از بای بسم‌الله توضیح داد. با نامزدش سفر مشهد بودند. به‌خاطر پرونده‌ای که برایش ساختند، مجبور می‌شود ۱۸ بار از قم تا مشهد برود برای رسیدگی به پرونده. از در دادگاه بیرون می‌آمده که رئیسی را مشغول مصاحبه دیده؛ با صدای بلند صدایش کرده و گفته: «با شما کار دارم.» آقای رئیسی هم به یکی از همراهان اشاره کرده که: «ببین چه‌کار دارد.» آقای سبیلو گفته: «نه با خود شما کار دارم!» و مثل الان که برای ما می‌گوید، سیر تا پیاز ماجرا را برای رئیس قوه قضائیه گفته. ایشان هم به همراهش گفته ماجرا را پیگیری کنید و من را در جریان بگذارید.

من اعتقادی ندارم به این پیگیری‌ها و آن‌قدر در پیچ‌وخم‌های اداره‌ها و نامه‌بازی‌ها بدخاطره هستم، که حتی در دیدار ۱۰-۱۲ روز پیش آقای رئیسی با مردم قم، وقتی هیاهوی مردم را برای نامه نوشتن دیدم با تعجب از امیدشان به رسیدگی، گذشتم.

_ «کار به جایی رسید که اون کسی که پرونده‌سازی کرده بود خلع لباس شد و اومد جلوی در خونه‌مون رضایت بگیره. گفتم کاغذ می‌چسبونم روی در ۱۸ بار برو بیا تاریخ بزن تا رضایت بدم. ۲-۳ بار رفت و اومد دلم سوخت دیگه…»

ارسال روایت

 

شما می‌توانید روایت‌های تصویری و مکتوب خود را از دولت آیت‌الله رئیسی، از نحوه مواجهه با خبر شهادت وی، و از مراسم‌های تشییع و عزاداری برای ما ارسال کنید.

1200

روايت ارسال شده تا امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *